Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Bebeklerde Sinir

Bebeklerde insan arada onlar da sinirlenebilir ! Peki sinirlendiğinde ne mi yapmalısınız?

Kategori  Kategori : Çocuk Psikolojisi
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 16848
Tarih  Tarih : 25 Aralık 2016, 14:39

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 


Bebekler 6-7 aylık olmaya başlamakla birlikte bir takım sinirlenme ve huysuzlanma duyguları gösterebilirler
.

Bebeğiniz sizin onu kucağınıza almanızı isteyebilir ya da mamasını yerken tükürüp ağzından çıkarıp huysuzlanmaya başlayabilir.


Bu dönemlerde bebeğiniz size alıştığı için diğer insanları yabancılar ve onların kucağına gitmek istemez ya da en yakınlarınız tarafından bile kucağa alındıklarında sizlere geri dönnmek için huysuzlanabilirler..

Bebeklerin bu tip davranış göstermesinin nedeni aslında bebeğinizin yavaş yavaş dünyayı tanımaya çalışma gayretlerine başlaması ve kendi isteklerini ön planda tutmaya başlamasıdır.Bebek artık pasiflikten çıkıp aktif bir birey olma çabasında ilk adımlarını atmaktadır.


Yapmanız Gerekenler

*Bu tip durumlarda öncelikle bebeğinizin hala bir bebek olduğunu hiç bir zaman unutmayacaksınız.Bebeğiniz artık dünyayı keşfetmeye çabalamaya başladı ve size düşen görevde onun bu keşfine yardım etmek.

*Bebeğiniz hoşlanmadığını birşey yaptığında mesela küpenizi çektiğinde veya mamasını tükürdüğünde onun dikkatini başka yönlere çekin.Ayrıca telefon gibi nesnelere ilgiliyse onun dikkatini başka yöne çekip elindne telefonu alın ve göremeyeceği bir yere koyun.Unutmayıjn bebeklerin dikkatleri çok çabuk dağılabilir!

*Bebeğiniz huysuzlandığında onu sakinleştirin.Bebeğiniz sinirlendi diye kendinizi suçlamayın çünkü bu gayet normal davranış,sinirlendiği gibi sakinleşecektir.Önemli olan sizin onu sakinleştirmeyi onu üzmeden ve şımartmadan yapabilmenizdir.

*Çocuklar hayatı yaramazlık yaparak keşfeder ve öğrenirler.Dolayısı ile bebeğinizin merakını ona çok görmeyin onun güvenliğini sağlamak koşulu ile ufak tefek yaramazlıklarına göz yumun.

*Bebeğiniz hala yakın akrabalarınıza alışmadıysa onların kucağına gidince ağlıyorsa bebeğinizi zorlamayın.Akrabalarınıza durumu anlatıp onların yavaş yavaş kendilerini bebeğe alıştırmaları gerektiğini belirttin.

*Çocuğunuzu sert bir biçimde azarlayarak ya da döverek sakın terbiye etmeye çalışmayın. Bu tip davranışlar bebeğinizin hayata mağlup olarak başlamasına sebep olur.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Çocuk Psikolojisi

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi