Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Bebeğinizi Uslu Yetiştirmeyin

Uslu çocuğun hayatının ilerki safhalarında saflık sorunu olabilir.

Kategori  Kategori : Bebek Bakımı
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 7421
Tarih  Tarih : 24 Mayıs 2010, 18:56

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 


Çocuğunuzun bakımı çok kolay olabilir.Belki de doğumdan önce hissettiğiniz ''Bebeğim ya huysuz olursa ya hep ağlarsa'' gibi düşünceler bebeğinizin büyümesiyle birlikte boşa çıkmış da olabilir.

Bebeğiniz uyku sorunu çekmiyordur,yemeğini sorunsuz yiyor ve sizin ona yasakladığınız şeyleri yapmıyor olabilir ve bu durum neticesinde siz,''Bebeğimi çok güzel yetiştiriyorum'' diye belki övünebilirsiniz de.

Peki gerçekler böyle midir? Gerçekten de bebeğinizin çok uslu olması onun gelecekteki hayatı için iyi midir?

Bebekler sizin ona eşlik etmenizi isterler,onu sevmenizi onun hep yanında olmanızı isterler ama bu isteklerin yanında aslında onların bir ihtiyaçı daha vardır,''Dünyayı tanımak ve keşfetmek''.

Çok uslu duran bebekler aslında pasif bir kişiliğe yatkın tavır sergilerler.Sözün özü işin kolayına da kaçarlar, yemek yerken hiç sorun çıkarmazlar çünkü annesinin hep onla ilgileneceğini bilirler, kendi başına keşfe çıkmayı istemezler çünkü sizin ona herşeyi öğreteceğinizi ve hayatı boyunca yanınıza olacağını sanarlar.

Bu gibi durumlar ilerde bebeğinizin hayatında onun sorunlarla karşılaştığında onları çözme kabiliyetine sahip olmamalarına neden olur.Bebek ilerleyen yaşlarda her zaman anne ve babasına bağımlı hale gelir ve bu durum da onun gençliğinde önemli sorunlar yaşamasına sebep olur.

Bu sebeple bebeğinizi ''Çok uslu'' yetiştirmeyin bırakın yavaş yavaş dünyayı keşfetsin,henüz daha küçükken karşılaştığı sorunları çözmeyi öğrensin.Tabi ki ona bu tip özgürlükler tanırken ona hissetirmesiniz de hep yanında olun ve onu uzaktan kollayın.
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Bebek Bakımı

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi