Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Tüp bebek ve Bülent Tıraş faktörü

Tüp bebek nasıl yapılır? Mikroenjeksiyon mucisesi,İlaçsız Tüp bebek...

Kategori  Kategori : Tüp Bebek
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 3329
Tarih  Tarih : 11 Eylül 2012, 20:54

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

Yapılan araştırmalarda, hiç bir problemi olmadığı anlaşılan, açıklanamayan kısırlık tanısı konan çiftler için ilk yaklaşım, birkaç kez aşılama ve eğer sonuç alınamazsa tüp bebek tedavilerine geçilmesidir. Ülkemizde bu tanıyı alan hastalara, tüp bebek tedavisi raporu verilmesi için yönetmelik, iki kez aşılama yapılmasını şart koşmaktadır. Ancak yapılan araştırmalara göre, doğrudan tüp bebek tedavisi uygulanması daha ekonomik ve üstün bulunmuştur.

 Tüp bebek nasıl yapılır?

 

Bilindiği gibi tüp bebek, kadın vücudunda üretilen yumurta hücrelerinin özel iğnelerle vücut dışına alınarak, erkeğin spermi ile laboratuar ortamında döllenmesi, elde edilen embriyo veya embriyoların kadın rahmi içine yerleştirilmesi işlemidir.Kısaca tüp bebek tedavisi insan vücudundaki işlemin labaratuvar ortamında yapılmasından oluşmaktadır.Tüp bebek tedavisi hakkında ülkemizdeki en ünlü tüp bebek doktoru olan Bülent Tıraş tarafından yazılan http://www.bulenttiras.com/tr/tup-bebek/tup-bebek-nedir makalesini okuyabilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Mikroenjeksiyon mucisesi

 

Yardımcı üreme teknikleri ile bu gün, birçok çift bebek sahibi olmaktadır. Tıptaki yardımcı üreme teknikleri, klasik tüp bebek ve mikroenjeksiyon yöntemidir. Mikroenjeksiyon, yardımla üreme tekniklerinde en son noktadır. Bu yöntemle, yumurtanın içine spermin direkt olarak girişi sağlanmaktadır. Daha düşük dozda ilaç kullanarak, daha az sayıda daha kaliteli yumurta geliştirilmesi mantığına dayanan, mini tüp bebek tedavisi de günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Geliştirilen bu yumurtalar alındıktan sonra, yine mikroenjeksiyon yöntemi ile döllenme sağlanır. Genetik sorunlardan kaynaklanan kısırlık vakalarında, tüp bebek uygulamaları sonucu elde edilecek çocuğun sağlığını etkileyecek genetik anormallikler saptanabilir.

 

İlaçsız Tüp bebek

 

 Günümüzde, ilaçsız yani natürel tüp bebek uygulaması da yapılmaktadır. Bazı hasta gruplarında, hiç ilaç kullanmadan kendiliğinden gelişen yumurtayı olgunlaşınca almak ve mikroenjeksiyon yöntemi ile döllemek de tüp bebek olarak adlandırılır. İlaç masrafı olmadığı için daha makul bir yöntemdir.İlk olarak Japonya Kato kliniğinde uygulanan ilaçsız tüp bebek tedavisi tüm dünyada uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 

Tedavi öncesi bunlara dikkat

 

 Tüp bebek, kısırlık ve kadın doğum konularında halen insanlar eksik bilgi ve kulaktan dolma bilgilerle hareket etmektedir.Doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmak gerçekten güç hale gelmektedir.Bunun sebebi özellikle tüp bebek tedavisinin özel teşebbüsün elinde olması ve müşteri uğruna insanları yanıltabilmeleridir.Tüp bebek tedavisi öncesi nelere dikkat etmeniz,neler yapmanız ve nasıl merkez seçmeniz gibi bir çok sorunun cevabına doğru bir şekilde ulaşmak için en yetkili insanlardan biri olan Bülent Tıraş'ın http://www.bulenttiras.com/ adresini ziyaret edebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki videodan tüp bebek tedavisi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Tüp Bebek

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi