Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

PROF. DR. BÜLENT TIRAŞ EMBRİYO DONDURMA HAKKINDA BİLGİ VERİYOR

Yeni dondurma yönteminde dondurulan embriyolar taze embriyolar ile eş değer oranlarda döllenme yetisine sahiptir.

Kategori  Kategori : Tüp Bebek
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 3891
Tarih  Tarih : 05 Şubat 2013, 20:34

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

PROF. DR. BÜLENT TIRAŞ EMBRİYO DONDURMA HAKKINDA BİLGİ VERİYOR… Yeni dondurma yönteminde dondurulan embriyolar taze embriyolar ile eş değer oranlarda döllenme yetisine sahiptir. Bu sayede evliliği geç düşünen kadınlar, ilk çocuğunu tüp*bebek yöntemi*ile doğurmuş ileride tekrar çocuk düşünebilecek kişiler ve kanser tedavisi sırasında tedaviden ötürü doğurganlıklarında risk görülen hastalar bu yöntemden faydalanabilir.

TÜP BEBEK YÖNTEMİNDE DONDURULMUŞ EMBRİYO TERCİH EDİLİRSE NORMAL TÜP BEBEK YÖNTEMİNE GÖRE BEBEKLERDE GELİŞİM GERİLİĞİ OLUŞUR MU?


 Aslında bu olayı tersine düşünebiliriz. Çünkü saklanan embriyodan elde edilen bebekler birkaç gün daha fazla anne karnında durabiliyor bu da bebeğin kilo olarak daha ağır doğmasına sebep veriyor. *Dondurulan embriyolar ülkemizde ortalama beş yıl saklanıyor ve bu dondurulmuş embriyo ile çoğul gebelik riski en aza indirilebiliyor. Bilindiği gibi tüp bebek tedavisinin en büyük riski çoğul gebelik riskidir. Tüp bebek tedavisindeki çoğul gebelik riski için aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz http://www.tupbebekklinigi.com/tup-b...-gebelik-riski

*HANGİ DURUMLAR KARŞISINDA EMBRİYO DONDURMA YAPILIR?


 1)Transferden sonra geriye kalan embriyoların kaliteli olanları yok edilmek yerine saklanıp daha sonra tüp bebek tedavisinde kullanılabilir.

2)*Aşırı uyarılma OHSS sendromu riski taşıyan kadınlarda embriyolar sonrasında kullanılmak için dondurulabilir

 3)Endometrium dokusunun gelişiminde problem olan kadınlar için


4)Kadın rahim içinde uygulanan cerrahi işlem gerekli ise sonrasında kullanılması için embriyo dondurulabilir


 5)Kanser tedavisi olması gereken hastalar için kemoterapi ve radyoterapi tedavilerinden önce yine embriyolar saklanabilir TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE YAŞ ÖNEMİ HAKKINDA BİLGİ VERİYOR… Gebelik kadınlara verilmiş önemli bir ayrıcalıktır. Her kadın anne olmak ister.

Tüp bebek*yönteminde kısırlık çeken hastalara tavsiye edilen bir yöntemdir. 30’ lu yaşların altında kadın üreme sistemi daha kalitelidir. İleriki yaşlarda düşünülecek gebelik söz konusu ise embriyolar dondurulup daha sonra yumurtalıklara enjekte edilebilir.

Tüp bebek*yöntemi ileriki yaşta kadınlar için de uygulanıp başarıya ulaşılan bir yöntemdir. Tüp bebek tedavisi ve kadın hastalıkları konusunda ayrıntılı bilgi için Prof. Dr. Bülent Tıraş'ın kişisel sitesi olan www.tupbebekklinigi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Tüp Bebek

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi