Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Anket Değerlendirme Nasıl Yapılır?

Anket, istenilen ürün veya hizmet için müşteri zevk, ihtiyaç ve tercihleri hakkında bilgi edinme, problemleri çözme, bilgi edinme ve araştırma amacı ile yapılan araştırma tekniğidir.

Kategori  Kategori : Bebekler Genel
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 3160
Tarih  Tarih : 21 Eylül 2013, 14:20

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

Anket Değerlendirme Nasıl Yapılır?

 Anket, istenilen ürün veya hizmet için müşteri zevk, ihtiyaç ve tercihleri hakkında bilgi edinme, problemleri çözme, bilgi edinme ve araştırma amacı ile yapılan araştırma tekniğidir. Anket, günümüzde bir çok küçük veya büyük ölçekli işletmeler için önem kazanmış bir bilgi toplama aracıdır. Anket ile tüm müşteri sorunlarını veya olumlu, olumsuz görüşlerine ulaşarak şirketinize yön vermeniz kolaylaşmaktadır. Anketi meslek edinmiş firmalar tarafında veya ek iş kaynağı olarak gören üniversite öğrencileri tarafından yaptırarak bilgi toplayabilirsiniz.

 Anketler oluştuktan ve sizlere ulaştıktan sonraki aşama anketi değerlendirme aşamasıdır. Bu aşamada gelen sonuçları nasıl ve hangi metotlar ile yapacağınıza karar verip, istatiksel metodlarınızı belirlemeniz gerekir. Tüm sonuçları bir liste haline getirip, buradan da yüzde oranı kullanarak sonuçlar açıklanabilir. Anketleri değerlendirdikten sonra istenilen şirket bu Anket değerlemesini yeterli bulmayıp, sizden yeni değerlemeler de isteyebilir.


Bu doğrultu da farklı açıklamalı sonuçlarda sunabilirsiniz. Basit grafikler, istatiksel tablolar veya yazılı özetler sunumunu yapmanız istenebilir. Buna göre istenilen şekilde anket değerlendirmenizi yaparsınız. Değerleme işlemi anketi yaptıran şirketin istemine göre değerlenir.
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Bebekler Genel

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi