Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Çocuklarda Geç Konuşma

Bebeklerkulubu.com- Çocuğunuzdaki işitme kusurları ( sense of hearing lost) geç konuşma sebebi olabilir.

Doktorunuza baş vurarak bir işitme testi ve etraflı bir muayene isteyebilirsiniz.Doktor çocuğunuzun ağız ve kulaklarına özel bir itina göstererek muayenesini yapar.Bazı konuşma bozuklukları tedaviye ihtiyaç kalmadan kendi kendine de düzelebilir.

Kategori  Kategori : Bebek Sağlığı
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 9452
Tarih  Tarih : 15 Ocak 2017, 12:30

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 


Bebeklerkulubu.com- Çocuğunuzdaki işitme kusurları ( sense of hearing lost) geç konuşma sebebi olabilir


Doktorunuza baş vurarak  bir işitme testi ve etraflı bir muayene isteyebilirsiniz.Doktor çocuğunuzun ağız ve kulaklarına özel bir itina göstererek muayenesini yapar.Bazı konuşma  bozuklukları tedaviye ihtiyaç kalmadan kendi kendine de düzelebilir.

Çocuklar küçük yaşlardan itibaren başta anne ve babaları olmak üzere etrafındakilerin seslerini ve konuşmalarını ne kadar çok duyarlarsa konuşmayı o kadar çabuk öğrenirler


.Doğduğu günden beri çocuğunuzla konuşmayı bir alışkanlık haline getirin.Çocuğunuzun diğer çocuklarla birlikte olmasını,oyun oynamasını temin edin.Küçük çocukların çoğu konuşma döneminde bir çekingenlik devresi geçirebilirler.

Konuşmalarını telaffuz ve dilbilgisi hatalarını düzeltmek için kesmeyin.Kendine güvenini kaybedebilir.Kendiniz düzgün konuşmanızla ona örnek olun.Her şekilde doktorunuzla görüşüp ondan yardım alın .


BEBEĞİM NE ZAMAN KONUŞUR ?


Çoğu uzman
6 hafta – 4 ay arasını “agu” ve gülme evresi olarak tanımlar.

 4–7 ay arası ise bebeğiniz sesle oyun yapmaya başlarlar.

7–10 ay arası hece tekrarlarından oluşan sesler çıkarırlar.

11–13 ay arası değişik heceleri bir araya getirerek anlamsız konuşmalar çıkarırlar.

Bebeğinizin ilk çıkardığı sesler sizi tekrar etme çalışmasının ürünüdür.
Bu sebeple bol bol bebeğinizle konuşup onun kolaylıkla söyleyebileceği kelimeleri arka arkaya yüzüne karşı söyleyin. Bebeğiniz başarılı olduğunda onu alkışlamanız veya sarılarak bir nevi tebrik etmeniz bebeğinizin konuşma becerisini teşvik edecektir.
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Bebek Sağlığı

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi