Son dakika haberi bulunmamaktadır.
Bebekler Kulübü
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Çin Takvimi Wikipedia

Çin takvimi yöntemi ile doğacak olan bebeklerin cinsiyeti öğrenilmesi mümkün olduğu için, bebek sahibi olmak isteyen birçok çiftte bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilmek için Çin takvimi 2015 yöntemini uygulamaktalar.

Kategori  Kategori : Bebekler Genel
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 1269
Tarih  Tarih : 10 Kasım 2014, 12:11

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 


Çin Takvimi Wikipedia


Çin takvimi
yöntemi ile doğacak olan bebeklerin cinsiyeti öğrenilmesi mümkün olduğu için, bebek sahibi olmak isteyen birçok çiftte bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilmek için Çin takvimi 2015 yöntemini uygulamaktadırlar. Bu takvime uygun olarak gebelik planı yaparak doğacak olan çocuklarının istedikleri doğrultuda olacağına inananlar vardır. Bu takvimin yöntemi bir kesinlik içermediğinden, tartışmaya açık olan ve kimilerinin şiddetle karşı çıktığı ve doğruluğunun imkânsız olduğunu savundukları bir yöntemdir. Kimileri için ise doğru olması mümkün olan bir uygulamaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internetin insan hayatının büyük bir kısmına egemen olduğundan, insanların bilgi edinmek ya da duymuş oldukları bilgilerin doğruluğundan emin olmak için araştırmalar yapmakta ve bu doğrultu da hareket etmektedir. Birçok konu hakkında doğru bilgiler sunan Wikipedia’yı kullanabilirsiniz.

 Çin takvimi Çinliler tarafından yaklaşık 700 yıl önce bulunmuş ve günümüze kadar ulaşmış olan bir sistemdir. Bu sistemde ki amaç bebeğin cinsiyetini öğrenmektir. Günümüzde teknolojinin çok ilerlemiş ile birlikte bebeğin cinsiyeti doktorların verdiği bilgiler doğrultusunda bilinmektedir.


 Eski zamanlarda ise böyle bir olanak olmadığından insanlar bu şekilde bebeğin cinsiyetini öğrenmekteydiler. Çin takvimi cinsiyet hesaplama hakkında birçok yorum yapılmaktadır. Bazılar denedikleri ve yöntemin doğru olmadığını söylerken büyük bir kısım ise cinsiyetin doğru olarak Çin takviminde olduğunu söylemektedirler. Bu takvimin hesaplamasında kesin bir bilgi yoktur. Dünya tıp alanında çok fazla geliştiği halde bile bebeğin cinsiyetinde yanılmalar olmaktadır. Böyle bir geleneksel yöntemde de yanılmalar fazlası ile olmaktadır.
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Bebekler Genel

En Çok Okunan Haberler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir ve tedavi amaçlı kullanılamaz.Yayınlanan makale ve yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden ve sitedeki haberlere yapılan yorumlardan Bebeklerkulubu.com sorumlu değildir. © 2007-2015 Bebeklerkulubu.com Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gizlilik Politikamız |İletişim : bilgi@bebeklerkulubu.com

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi